„…az ég nem a csillagoknál kezdődik,

hanem a fűszálak hegyénél”

(Jókai Mór)

A Magyar Írószövetség kezdeményezésére 2018 óta ünnepeljük a Magyar Széppróza Napját február 18-án, Jókai Mór születésnapján.

E dátum azért alkalmas a próza ünneplésére, mert Jókai írói életműve a magyar irodalom egyik legnagyobb teljesítménye, regényíróként hozzájárult történelmi önismeretünk, nemzeti identitásunk megőrzéséhez. Műveit számos nyelvre lefordították, világszerte elismeréssel fogadták, könyvei a mai napig példátlanul nagy számban kerülnek kiadásra és fogynak el.
Jókai művei megtalálhatók könyvtárunk polcain a felnőtt-és ifjúsági részlegen egyaránt.

A páratlan életmű az Arcanum kézikönyvtárban ingyenesen, online olvasható:

Amennyiben az érdeklődők az Arcanum adatbázisban szeretnének böngészni, olvasni, könyvtárunkban ingyenesen tudnak hozzáférni a tartalmakhoz.