Az Emberi Erőforrások Minisztériuma könyvtárunkat 15. 000. 000 Ft céltámogatásban részesítette.

A felújítással célunk a könyvtárhasználók igényeit figyelembe vevő minőségi könyvtári szolgáltatások bővítése volt. A munkálatok szükségességét a mai kor igényeinek megfelelő feltételek biztosítása mellett a szolgáltatásainkat igénybe vevőknek magas száma is indokolta. A könyvtár látogatóinak száma meghaladja az évi 50.000 főt, a kölcsönzők számának éves átlaga megközelíti a 10.000 főt, akik 26-27000 dokumentumot kölcsönöznek ki otthoni használatra. A fejlesztés eredményeképpen az érintett területen sor került:

-szélfogó és belső lépcső elbontására

-vinyl aljzat burkolat lerakására

-világítás korszerűsítésére

– festésre

-könyvtári polcrendszer, bútorzat, és a rugalmas térkialakításhoz szükséges kiállító paravánok, vitrinek, olvasó-pihenő garnitúrák beszerzésére

-videokamera megfigyelő rendszer korszerűsítésére

-informatikai rendszer korszerűsítésére

Mindezen bővítésekkel jött létre az új közösségi tér, mely a használók igényeit és a kor követelményeit figyelembe véve szolgálja a kikapcsolódást és a társas életet.