A jelentkezés során 11 gyermek kért kedvenc történethősének beöltözve, jelmezben fényképet. Minden induló nagyon kreatív volt, érdekes karaktert választott, melyek mását nagyon ötletesen mutatta be jelmeze által.

A közönségtől a legtöbb szavazatot – 206  pont – a 4-es sorszámú, sellőnek öltözött versenyző kapta, bemutatva egyik kedvenc olvasmányát: Peppa, a hableány címmel. Gratulálunk Buda Sárának!
A háromtagú zsűrinek is nehéz feladata volt.  Kreativitás, valósághűség, szellemesség, jelmez elkészítésének módja: csak pár szempont abból az értékrendszerből, amit a döntéshozók egymás közt megbeszéltek, mielőtt szemügyre vették a képeket.

Pribojszkiné Emri Gabriella, Miskolczy Zoltán és Tóth Krisztina, a zsűri tagjai, a 6-os sorszámú Könyvtündért választották nyertesnek. Gratulálunk Csomós Csengének!
A nyertesek mellett könyvtárunk minden induló jelmezesnek szeretne egy kis ajándékkal kedveskedni, mely a könyvtár nyitvatartási idejében vehető át az olvasószolgálati pultban!

Csomós Csenge

Buda Sára